Americká hypotéka je vlastně klasická půjčka

Chceme-li financovat naše bydlení, bereme si hypotéku. Existuje ale ještě jedna, a to ta americká. V čem je zajímavá a co nabídne? Hned na úvod řekněme, že je to spíše klasická půjčka.

Americká hypotéka je zajímavá hlavně v tom, že je alternativou k běžným úvěrovým produktům. S hypotékou má poté společné hlavně to, že se dokáže orientovat na nabídku vysokých částek. Ty se drží nejenom v řádech statisíců, ale není problémem získat tímto způsobem i miliony korun. A ty už jsou částkou, kterou běžná půjčka zkrátka nemůže nabídnout. I proto se řada žadatelů, kteří potřebují skutečně velké částky, uchyluje právě k této variantě. I ta má na našem trhu své místo.

Čím je tato půjčka charakteristická?

Kolik nám nabídne, již víme. Zapomínat ale nesmíme ani na další charakteristiku, a to takovou, že ji lze kombinovat také s různými termíny splatnosti. I ty mohou být jako u běžné hypotéky třeba na dobu několika desítek let. To však není to nejzajímavější, s čím půjčka přichází. Pokud si berete standardní hypotéku, berete si účelový úvěr. Tento je však neúčelový. Je tedy jenom na vás samotných, na co konkrétně budete peníze využívat. Nejste v tom nijak omezováni, ani to není třeba nikomu dokládat.

Nazývána může být i jako půjčka bez doložení příjmu

A proč právě takto? Jelikož nejenom u nebankovních společností, ale i u některých bank nemusíte dokládat výši vašeho příjmu. Je však jiná podmínka, kterou tato půjčka bez doložení příjmu má. A tou je nutnost vlastnictví nemovitosti, kterou je třeba se zaručit. Dnes už platí, že to může být nemovitost doslova jakéhokoliv typu. Může to být byt nebo dům, stejně jako rekreační objekt či pozemek. Jasně poté platí, že čím vyšší je hodnota zastavované nemovitosti, tím více můžete jako žadatelé o půjčku samozřejmě získat. I proto nejsou výjimkou už výše zmíněné milionové částky.